Informácie o nás

Sme neorganizovaná, živelná a hlavne dobrovoľná skupina nadšencov a milovníkov folklóru a dobrej zábavy. Rozhodli sme sa stretávať aspoň jeden piatok v mesiaci. Stretnutia bývajú v žilinskej reštaurácii Bôrik v čase od 19,00 - do 01,00 hod.

Akcia má názov FOLKLÓRNY VEČER.

Na týchto folklórnych večeroch sa zabávame, hráme, tancujeme a spievame ľudové piesne.

História projektu

Dvaja nemenovaní zanietenci folklóru na jednej nemenovanej zahraničnej služobnej ceste sa rozhodli, že treba podniknúť niečo v prospech zachovania a šírenia našich krásnych ľudových piesní. A podnikli. Výsledkom bolo prvé strenutie folkloristov, ktoré sa uskutočnilo na jeseň v roku 2007. Odvtedy sa stretávame viac alebo menej pravidelne.

Účastníci

Na stretnutia si nosíme vlastné hudobné nástroje a vítaný je medzi nami každý, kto má chuť si zahrať, zaspievať, kto má dobrú náladu, vie piť s mierou, nekritizuje a chce sa stretávať s priaznivcami folklóru, s aktívnymi aj bývalými členmi rôznych folklórnych súborov.

  

Od obdobia vzniku našich akcií sa počet účastníkov zvýšil. Sme radi, že pribúdajú pravidelní účastníci. Vždy radi privítame folkloristov aj z iných miest a obcí z celého Slovenska. Už teraz je nás okolo stovky.

(c) 2008 Všetky práva vyhradené. Autorky: Viera a Mirka - DFS Lieska

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode